פורסם ע"י ד"ר תלחמי ב- 18/07/2016 11:40 pm כללי
עוויתות בטן אצל תינוקות

עוויתות בטן אצל תינוקות
הטיפול הכירופרקטי

עוויתות בטן הן צרה צרורה אצל תינוקות וגם להוריהם. אופייני לסימפטומים רבים, התינוק הסובל מעוויתות הבטן אינו מגיב טוב לשיטות טיפול פשוטות ופשוט סובל במשך שעות או ימים. במקרים רבים התינוק מראה מצוקה מכאבים ומכופף את רגליו. יתכן ובטנו תהיה קשה. מדי פעם הוא יירגע כאשר תהיה לו יציאה, ולמרות זאת התקפים אלה יכולים להימשך שעות. העניין מסתבך עוד יותר כי המצב הזה אינו מגיב לתרופות קונבנציונאליות. כתוצאה ההורים דואגים כשתינוקם ממשיך לבכות.

גישה חדשה

שני מחקרים כירופרקטיים בקשר לעוויתות בטן אצל תינוקות מראים ממצאים מעניינים. המחקר הראשון נעשה ע”י קבוצת כירופרקטורים מדנמרק שגילו תוצאות חיוביות אחרי טיפול כירופרקטי אצל תינוקות הסובלים מעוויתות הבטן. המחקר השני שכלל 316 תינוקות הראה 94{b5ae6b04163dad58f59ebba4df243d4e3eb3b14de8a4f913f3e27d0840f3a8f0} תוצאות חיוביות במשך השבועיים הראשונים לטיפול הכירופרקטי.

למרות שהטיפול הכירופרקטי אינו מטפל ספציפית בסימפטומים של עוויתות הבטן, כירופרקטורים מצאו, אחרי שטיפלו במאות תינוקות שאובחנו כסובלים מעוויתות הבטן, שהטיפול הכירופרקטי עוזר לרוב התינוקות כבר בשבועות הראשונים. למה הכירופרקטיקה עובדת ושיטות אחרות נכשלות? הדבר פשוט.

הזרימה העצבית היא חיונית לפעולה תקינה של כל המערכות בגוף, כולל הבטן, המעיים, והאברים אחרים בבטן. כל סובלוקסציה – יחס לקוי בין חוליות עמוד השדרה – המפריעה למערכת העצבית באזור זה יכולה להשפיע על פעילות הגזים ולגרום לאי-נוחות, גזים וסימפטומים אחרים של עוויתות בטן.

מה זאת סובלוקסציה של עמוד השדרה?

סובלוקסציה היא הפרעה נירולוגית הנגרמת ע”י עצב שאינו פועל בצורה תקינה. הגוף סומך על זרימה עצבית תקינה מהמוח דרך עמוד השדרה ולכל החלקים של גוף האדם – כדי שכל האברים יפעלו בצורה תקינה. הפרעות, חסימות וסטיות בזרימה זו יכולים לגרום לבעיות רפואיות רציניות. אי לכך הסרת החסימות האלה היא חשובה לבריאות תקינה.

כל הפעילויות הגופניות נשלטות ע”י הודעות מהמוח המשודרות דרך העצבים. כאשר עצבים נמתחים, מפותלים או “נתפשים”, ישנם הפרעות במערכת קומוניקציה חיונית זו. כתוצאה מכך יתכן שפעילות אחת או יותר תתחיל להינזק. ככל שהגוף נחלש, הבריאות בירידה ואם לא מטפלים, הגוף ייכנע למחלות.  כך סובלוקסציה יכולה לגרום לכל מיני הפרעות נוירולוגיות, נפשיות וגופניות כגון עוויתות הבטן אצל תינוקות.

כירופרקטור הוא מומחה באיתור ובתיקון של סובלוקסציות. הוא עושה זאת ע”י בדיקות שונות ובצורה עדינה מכוונן את חוליות עמוד השדרה למקומם האורגינאלי. תהליך זה יכול לקחת שבועות או חודשים, תלוי במצב. ככל שהסובלוקסציות מופחתות, ההספק העצבי משודר טוב יותר בגוף ותהליך הריפוי מתחיל. ככל שהגוף מחלים מופחתים הסימפטומים של חוסר תפקוד ומחלה.

סיכום

ככל שהתינוק הסובל מעוויתות בטן מגיב לטיפול הכירופרקטי, ההורים שמים לב שתינוקם ישן יותר זמן וזקוק לפחות תשומת לב. כהורה תתמידו בטיפול הכירופרקטי ומלאו את הוראות הכירופרקטור לטובת תינוקכם. זכרו הריפוי לוקח זמן. כירופרקטיקה היא מדע טבעי שלא ממריצה או מונעת פעולות גופניות אבל במקום זאת מאפשרת פעילות הדרגתית נורמאלית לפעול שוב.

ככל שהכירופרקטיקה מאפשרת פעילות גופנית נורמאלית במערכת העצבית של ילדכם, ניתנת הזדמנות טובה יותר למערכת העיכול ואברים אחרים הקשורים למערכת  זו לקבל חיים (הספקה עצבית) מהמוח, המחזיר אותו לפעילות אופטימאלית נורמאלית. התוצאה היא תינוק שבע-רצון והורה מאושר יותר.