מתחים פיזיים

מתחים פיזיים

מהרגע שאנחנו נולדים ועוד לפני אפילו אנחנו חשופים ללחצים חיצוניים שהולכים להשפיע על מצב הבריאות שלנו ועל התפתחות המחלות שלנו בעתיד הקרוב וגם הרחוק. כל דבר שאנחנו עושים או לא עושים עלול להשפיע על הבריאות שלנו לטובה או לרעה. אנחנו נולדים לתוך עולם שמקיף אותנו וממנו אנחנו ניזונים. עולם זה יש בו כוח משיכה וחוקים פיזיים משלו. כשנופלים זה תמיד למטה ולא למעלה כדוגמה, כל מה שאנחנו עושים פיזית בעולם זה עלול להשפיע על בריאות הגוף שלנו… אם זה ישיבה, עמידה, שינה או עבודה קשה, הכול יכול להשפיע על הגוף. חשבו על עצמכם כעובר המתפתח ברחם של אמא ומאותו רגע אנחנו חשופים ללחצים שאמא קובעת על ידי התנהגותה. מה אם אמא לא נחה מספיק? מה יקרה לנו אם אמא לא ישנה נכון או ישנה על הבטן בזמן הריון? מה יקרה לעמוד שדרה שלנו אם אמא נופלת או עוברת תאונת דרכים? הבנתם את הנקודה? עכשיו תוסיפו את רגע הלידה כשאמא בבית חולים שוכבת על הגב מתכוננת ללידה כשידוע אנאטומית שהאגן ננעל בזמן שכיבה על הגב! איך זה יעזור להקלה על תהליך הלידה!? בנוסף גם תחשבו שרב הנשים היום מקבלות תרופות או אפידורל דבר שפוגע ברגש ובחוש ומקשה על אמא ללחוץ בצורה מבוקרת ונכונה בכדי להוציא אותנו החוצה . דבר זה מאלץ את המיילדות למשוך יותר חזק בראש ובצוואר של הילד כדי להוציאו ! לפעמים גם נאלצים להשתמש במלקחיים או ואקום אפילו… המחקרים שלנו מראים שקרוב ל 80 אחוז מהילידים נפגעים בחוליות הצוואר בזמן לידה. נוסיף על זה במהלך השנים הבאות נפילות ושינה לא נכונה, הרמות מהידיים במקום הגוף, ילקוטים כבדים וישיבה במשך שעות כל יום ללמידה ותקבלו תמונה ברורה ובהירה על המצב הנוכחי של בריאות גוף האדם ועמוד השדרה בחברה שלנו. מתחים פיזיים אלה לא מפסיקים כשאנחנו מתבגרים אלא רק מתגברים . זה בתורו משפיע לרעה על היציבה שלנו ועל בריאות עמוד השדרה ומערכת העצבים שמתפצלת מתוכו! כל איבר בגוף שלנו מקבל עצב מעמוד השדרה. כשכל זה ברור לנו כרגע , נשאלת השאלה , למה אף אחד לא מלמד אותנו על זה ועל דרכי המניעה האפשריים? למשל מי לימד אותנו איך לישון או לשבת נכון? איך להרים דברים ואיך לבחור ילקוטים? אני לא למדתי דברים אלה בילדותי ולא עד שהגעתי לארצות הברית ללמוד כירופרקטיקה! דבר זה עורר בי את התשוקה לחזור לארץ לטפל באנשים הרבים שסובלים מבעיות והשלכות של עמוד השדרה וגם ללמד אותם על אורח חיים בריא ולתת להם כלים למניעה ולתחזוקה. במרכזי הכירופרקטיקה שלנו אנו דוגלים לא רק לטפל באנשים באופן פסיבי אלא גם להעביר להם כלים פרקטיים ליומיום . אני מאמין שהקשר האקטיבי בין הרופא והמטופל הוא המפתח להחלמה עמוקה. את הילדים שלי בדקתי בדקות הראשונות שלהם בחדר לידה ומאז אני בודק אותם תקופתית. תמיד חשוב לזכור שהמתחים מבחוץ לעולם לא נגמרים.

מתחים נפשיים

מתחים נפשיים

למה כל האנושות נלחמת על אמונות ודתות ואלים שכולם רוצים עליהם בלעדיות? עולם מעניין זה שלנו! לדעתי אנשים מסוגלים להרוג אם פוגעים להם באמונות שלהם! אבל, אמונות הם לא יותר מאשר מחשבות שעם הזמן הפכו לרגשות ואלה בתורן התעמקו מספיק זמן בתת מודע. מחשבות רציפות מתפתחות לרגשות ורק לאחר זמן הופכות להיות אמונות. זהו עולם הנפש שלנו ואיתו יש גם מתחים נפשיים! חשיבה שלילית, דאגות פחדים, חרדות, שנאה, כנאה, חמדנות, משברים בעבודה ובמשפחה וכל מה שאנחנו חושבים עליו ביומיום עלול להיות מתח נפשי. יש חוקרים שאומרים שמתחים נפשיים אחראים על 80 אחוז מבעיות הבריאות של האנושות ! מתחים נפשיים לא משפיעים על הגוף באופן ישיר , הם קודם משפיעים על המוח! כשהמוח מתוח הוא נכנס למגננה שנקראת fight or flight אני קורא לה “מלחמה”. ספר הבכורה שלי נקרא “החלמה ללא מלחמה”! בו אני מסביר על שני המצבים של התודעה והמוח. מצב מלחמה הוא מצב שוחק ומביא למחלות. מצב החלמה הוא מצב ריפוי ומביא לבריאות. המוח שלנו תמיד נמצא במצב אחד או הדיני אבל לא שניהם ביחד. מתחים נפשיים מעודדים את המוח להישאר במצב מלחמה! כדי לעזור למוח לחזור למצב ההחלמה הטבעי שלו עלינו ללמוד איך מנטרלים מתחים נפשיים אלה. יש לזכור שהמתחים אלה מלווים אותנו מאז שנולדנו. חלק גדול מהם כבר מתויק בגזע המוח ובתת מודע בתיקיות ספאם שממשיכות להפריע לנחת שלנו עד היום! כדוגמה : טראומה רגשית שחווינו בילדות כשאבא צעק עלינו פעם ראשונה ונכנסנו לבהלה רגשית וגופנית ,כבר שכחנו במודע אבל לא בתת מודע. גזע המוח שלנו מלא תיקיות ספאם דומות מהעבר וגם מההווה. איך משחררים מתחים כאלה? איך מונעים הצטברויות נוספות בעתיד? במרכזי הכירופרקטיקה של ד”ר תלחמי אנו דוגלים לבדוק את כמות ומהות הלחצים האלה במכשירים מדעיים ועכשוויים. אחרי הבדיקה אנחנו מטפלים פיזית על ידי כוונון חוליות גזע המוח ושחרור לחצים אלה מאותו אזור בדיוק כמו שטכנאי מחשבים משתמש במקלדת כדי לנקות את ההארד דיסק מספאם ומווירוסים. אנחנו גם דוגלים ללמד את הלקוחות שלנו איך לנטרל מתחים נפשיים בחיי היומיום על ידי טכניקות שהן פיתוח מחקרים וניסיון של יותר מעשרים שנים. יש לזכור שמתחים נפשיים תמיד נמצאים בחיינו, לזה עלינו להמשיך לשחררם כמו עישוב גינה שוטף שנדרש על ידי הגנן בכדי לשמר על צמיחת הגינה הבריאה.

מתחים כימיים

מתחים כימיים

מה אם אמא נטלה תרופות ואלכוהול בזמן ההיריון? מה אם היא אכלה הרבה סוכר, קפה ועוגות? מה אם היא עישנה? האם זה ישפיע על בריאות התינוק. כשהתינוק נולד הוא מקבל חיסונים; כימיים! יש בהם גם מתכות כמו אלומיניום וכספית. מה עם חלב הבקר שנותנים לו? האם הוא נקי מכימיקלים וסוכרים? קולה! נשנושים וופלים! סלמי! זיהום אויר חסר לנו מהמכוניות והדלק הנשרף? האם יש בשר ללא כימיקלים היום? האם יש ירקות ללא כימיקלים בחנויות? מה עם התרופות ?! הבנתם את הרעיון? גם אני:) מתחים כימיים משפיעים על המוח ומערכת העצבים. הם משפיעים על הכבד והכליות, על הבלוטות וההורמונים. מתחים כימיים גורמים למוח להיכנס למגננה שאני קורא לה מלחמה. במגננת מלחמה המוח מפריש הורמוני סטרס ומעוקה . דבר זה אם מתמשך יגרום למחלות. במרכזי הכירופרקטיקה של ד”ר תלחמי אנו דוגלים לבדוק את בריאות המוח ומערכת העצבים ולשחררם ממתחים מזיקים על ידי טיפול כירופרקטי המכוון בצורה מבוקרת , בטוחה ומדעית את חוליות עמוד השדרה. בנוסף, אנו גם דוגלים להעביר למטופלים שלנו ידע ותובנות, תרגילים וכלים פרקטיים יומיים לשחרור מתחים כימיים בבית. יש לזכור שבעולמנו תמיד יהיו מתחים כימיים חוזרים. עלינו להתנקות מהם באופן שוטף כדי לחזק את הבריאות ולמנוע מחלות בדיוק כמו שטכנאי המחשבים מנקה לנו את הספאם והווירוסים בזמן.

נשיאת ילקוטים

נשיאת ילקוטים

סקרים מארה”ב יותר מ-40 מיליון סטודנטים משתמשים בילקוטים.

תגבור המערכת החיסונית דרך הכירופרקטיקה

תגבור המערכת החיסונית דרך הכירופרקטיקה

ב-1975 ד”ר (Ph.D) רונלד פרו, ראש המחלקה לחקר מניעת הסרטן במוסד רפואי בניו יורק, ופרופסור לרפואה בבריאות הסביבה באוניברסיטת ניו-יורק, התחיל לפתח דרכים להערכת הרגישות של האדם הפרטי לסוגים שונים של מחלות כרוניות. פרו ועמיתיו מצאו הוכחות חזקות שניתן למדוד את הסיכויים לחלות בסרטן ע”י ניתור פעולות שונות של אנזימים הקשורים לשינויים מטבוליים וגנטיים החשופים לכימיקלים שונים. מערכת החיסון של האדם מגיבה, (או “הכושר החיסוני”), קשורה ישירות גם ל-די.אן.אי. (DNA) מסוימים המתקנים את האנזימים, ומאפשרים בצורה אובייקטיבית להעריך רגישות למחלה. חוסר באנזימים אלו, אומר פרו, מקצרים חד משמעית, לא רק את אורך החיים אלא גם את היכולת להתגבר על מחלות רציניות.

דלקות אוזניים

פתאום ילד מתעורר בבכי בגלל כאבי אוזניים חזקים. כנראה הסיבה היא דלקת באוזן התיכונה (האזור בין התוף והגולגולת) – תופעה שגורמת כאב גדול, מלווה בדרך כלל בחום, עם נוזלים שיוצאים מהאוזן. לעיתים תכופות דלקות אוזניים אצל ילדים מפחידים את ההורים בגלל שהם מופעים פתאום, בדרך כלל בלילה.

גזע המוח

גוף האדם יודע איך לרפא את עצמו. המכונה המופלאה הזו מרפאת פצעים, מתגברת על שלל מחלות ומשתקמת. סגולות ריפוי והחלמה מדהימות אלו ייחודיות אך ורק לגוף החי. אדם מת אינו מסוגל לרפא את עצמו, כיוון שמרגע שנפח את נשמתו, נמוגים מגופו גם החיוּת והאינטליגנציה שפיעמו בקרבו. האדם מרפא את עצמו באמצעות כוח חיוּת פנימי, הזורם דרך מערכת העצבים ומספק אנרגיה ואינטליגנציה לכל תאי הגוף. יש הרואים בו את מהות נשמת החיים שבאפנו, חלק מהנשמה הגדולה שבראה את היקום ומתָחזקת אותו. לנשמת-העל הזו קוראים אינטליגנציה אוניברסלית ,בספה תנכית, אלוהים הבורא. בתוכנו מפעֵמת אינטליגנציה עצומה מהבורא שנקראת בריאות, המורכבת מאנרגיה ואינטליגנציה הנותנים לנו חיים. אנרגית הבריאות משתמשת במערכת העצבים כדי להגיע לכל תא ואיבר בגוף . מערכת העצבים שולטת בכל הגוף כל הזמן אבל היא אוגרת עם השנים את כל הספאם ‘דואר הזבל’ התוקפים את גופנו, עד לרגע שבו היא מתמלאת ונחסמת. וכמו כל מחשב מוצף בספאם, הדבר משפיע על קצב פעילותה ותפקודה התקינה של המערכת. ‘הכונן הקשיח’ של מערכת העצבים ממוקם בגזע המוח, ממנו יוצא מגוון הוראות הפעלה לוויסות טמפרטורת הגוף, ויסות לחץ הדם, שליטה על שרירי הנשימה, רפלקסים, תנועת האישונים ועוד. גזע המוח, שהוא חלקו העליון של חוט השדרה שנמצא בגולגולת, ממוקם בבסיס הגולגולת, בתוך החוליות הראשונה והשנייה C1-2 ומחבר בין חוט השדרה למוח הגדול. היחס בין שתי החוליות הללו מושפע מהמתחים אליהם נחשף גופנו, בין אם זה מתח גופני, נפשי או כימי, והן מכוונות את יציבתן בהתאם. כלומר, כל מתח מתבטא בשינוי יציבה פיזי בעמוד השדרה. על פי הספר והתורה שלי ” החלמה ללא מלחמה” , אנחנו כל הזמן נמצאים או ביציבה של מלחמה או ביציבה של החלמה! החוליות הראשונות C1-2 כל הזמן מתאקלמות לפי מצב האדם. בעזרת שיטת הטיפול הייחודית שפיתחנו לכוונון שתי החוליות הראשונות ( UPPER CERVICAL CHAIR SPECIFIC TECHNIQUE ) אפשר לשחרר את החסימות במערכת העצבים שלך, ובכך נאפשר זרימה חופשית של אנרגית הבריאות הפנימית. התוצאות : שיפור בתפקוד כל מערכות הגוף, בריאות מלאה ,שמחת חיים, פחות כאבים וסבל, יותר תנועה וגמישות ומערכת חיסון חזקה להפליא. דמיינו לעצמכם לרגע את מערכת העצבים כמערכת השקיה. המוח הוא המְכָל, חוט השדרה הוא הצינור המרכזי וכל זוג עצבים היוצא דרך פתחים קטנים בין החוליות הוא צנרת משנית. כל עצב-צינור ‘משקה’ קטע מסוים בגינה! שתי החוליות העליונות הן ‘הברז’ של מערכת ההשקיה. הברז פתוח כל עוד גופנו מתפקד באופן תקין, אך נסגר עקב מתחים שונים (גופני, נפשי, כימי) המופעלים עליו. מתחים אלה גורמים לשינויי יציבה בחלק העליון, להשמטת הראש קדימה או לנטייתו לצד זה או אחר. איך בודקים אם יש תזוזה בין חוליות גזע המח ? 1. על-ידי בדיקה ידנית יסודית של כירופרקט מקצועי מוסמך בשיטה זו. 2. על-ידי סריקת עצבים ממוחשבת באינפרא-אדום (סריקה ייחודית למרפאה שלנו). 3. על ידי בדיקת יציבה ממוחשבת במרכז שלנו. 4. על ידי שאלון בריאות מקיף במרכז שלנו. 5. על-ידי בדיקה ממוחשבת CT, MRI) ורנטגן במידת הצורך. 6. ראיון אישי עם כירופרקט מוסמך לאינטגרציה בין כל הבדיקות. טיפול מוצלח מצריך: 1. זמן וסבלנות 2. התמדה ותדירות 3. אחריות ומחויבות. בנוסף חשוב ללמוד תרגילים לחיזוק עמוד השדרה, תזונה בריאה וניקוי רעלים וגם איך לשחרר מתחים נפשיים. במהלך תוכנית הטיפול אתם זכאים לכל השירותים האלו.

למה כדאי לי לבוא לכירופרקט?

למה כדאי לי לבוא לכירופרקט?

כירופרקטים מאתרים ומתקנים מגוון סובלוקסציות בעמוד השדרה שלך.בוא לבדיקה תקופתית במרפאת הכירופרקט, ממש כמו שאתה הולך לבדיקה תקופתית אצל רופא השיניים שלך.כדאי לך לראות כירופרקט במיוחד אם אתה: